Krušné hory, 2M STUDIO s.r.o.

ZA SPORTEM I RELAXACÍ PO CELÝ ROK

Běžecké stopy, Krušné hory, Štěpán Látal, Monika Slipková

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO

Okolí Abertam nabízí více jak 270 km běžkařských tras, včetně napojení na 41 km dlouhou Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Abertamy jsou ideálním výchozím bodem pro běžkaře všech úrovní. Pro začátečníky je zde v zimě upravován krátký okruh „okolo hroudy“ a ti pokročilejší se mohou vydat na Červenou jámu, Blatenský vrch, Boží Dar, Mílov, Jelení či přes Východní Abertamy až k legendární Švýcarské boudě.

Sfingy u Měděnce, Krušné hory, Petr Lněnička

PĚŠÍ TURISTIKA A BĚH

Probádat místní běžecké trasy však můžete i bez sněhu. Mimořádně kouzelné jsou procházky mezi rašeliništi na Božím Daru nebo výlet na Červenou jámu. Více o místní historii vám napoví tři nenáročné naučné stezky.

Cyklistika, Krušné Hory, 2M STUDIO s.r.o.

KRÁLOVSKÁ CYKLISTIKA

Krušné hory nabízí cyklistům královský zážitek v podobě 160 km dlouhé naučné Karlovy stezky, jejíž jedna okružní trasa vede přímo přes Abertamy.

Plešivec, Krušné hory, Štěpán Látal, Monika Slipková

PLEŠIVEC V KAŽDÉM ROČNÍM OBDOBÍ

Areál Plešivce nabízí mnoho aktivit a atrakcí i mimo zimní sezónu. Můžete navštívit například lanové centrum, rozhlednu, jednu z restaurací, nebo se projít po mýtické naučné stezce.

Klínovec, Krušné hory, Štěpán Látal

LYŽOVÁNÍ A SNOWBOARDING

Skireál Plešivec se nachází jen pár minut autem od domu a nabízí celkem 11 sjezdovek, 3 lanovky a 4 vleky. Usilujeme také o znovuobnovení vleku D z Abertam k modré plešivecké sjezdovce 7a, který by umožnil přímé napojení z centra Abertam na tento skiareál. Pokud se budete chtít vydat lyžovat o něco dál, do 15 minut dojedete na Klínovec, Boží Dar, do Perninku nebo do Potůček.

V SRDCI LÁZEŇSKÉHO KRAJE

Odpočiňte si při tradičních i netradičních procedurách. V okolí Abertam se nachází mnoho vyhlášených lázeňských měst. Léčebné lázně Jáchymov jsou od Abertam vzdáleny jen patnáct minut a do populárních Karlových Varů dojedete za půl hodiny.

Abertamy Platz | Mapa lokality

Design ikon od Freepikphoto3idea_studio z www.flaticon.com.